image_pdfimage_print

Psychologia biznesu

Szanowni Państwo, jako niezależny, doświadczony oraz obiektywny specjalista, w codziennej praktyce zajmuję się – między innymi – mentoringiem.
~ Joanna Skrok

Psychologia w biznesie

Psychologia w biznesie ma na celu zwiększenie efektywności pracowników i konkurencyjności organizacji. Główne obszary jej zainteresowania to przywództwo, procesy grupowe, kultura organizacji, motywacja i satysfakcja pracowników, komunikacja w organizacji, zarządzanie zasobami ludzkimi i obsługa klienta. Współcześnie psycholog biznesu najczęściej pełni rolę konsultanta odpowiadającego za poprawę efektywności pracowników i usprawnienie procesu komunikacji w firmie. Psychologowie biznesu wspierają również dział HR w tworzeniu szkoleń i systemów selekcji pracowników. Ich wiedza i kompetencje odgrywają istotną rolę w tworzeniu strategii marketingowej firmy.

Jako Psycholog Biznesu od lat współpracuję z organizacjami, jak również osobami indywidualnymi. Wspieram Klientów w rozwoju kompetencji w sferze biznesowej i życiu prywatnym. Oferowane programy tworzę w oparciu o szeroką wiedzę psychologiczną oraz umiejętności trenerskie.

 

Joanna Skrok

joanna skrok_pyschologia biznesu

Do zakresu prowadzonych przeze mnie programów należą:

  • Mentoring Indywidualny oraz Biznesowy – jest on stworzony dla osób oraz firm, które chcą zweryfikować swoje metody pracy i strategie działań w określonych sytuacjach życiowych i biznesowych. To metoda skierowana do osób chcących poznać inne strategie oraz odnieść własne poczynania do standardu rynkowego.

Mentoring objęty jest kontraktem – zatem zapewniam Państwu pełną poufność! Wspieram klientów z zakresie kwestii strategicznych dla firm – jako niezależny ekspert proponuję inne (w porównaniu z dotąd stosowanymi) z możliwych rozwiązań. Mentoring jest wsparciem – w znaczeniu profilaktyki działania, polecam je osobom dążącym do najlepszych rozwiązań oraz tym, które chcą rozwijać własne metody pracy.

  • Coaching Indywidualny Life&Job – jako wykształcony psycholog w specjalności psychologia kliniczna, każdego klienta traktuję indywidualnie i wspieram w rozwoju; ponadto hołduję podejściu jakościowemu a nie ilościowemu. Dla mnie najważniejsze jest doświadczenie Coacha czy Trenera.

W pracy nad rozwojem danej osoby kieruję się szeroką wiedzą psychologiczną, jaką posiadam oraz umiejętnościami trenerskimi. Reprezentowane przeze mnie podejście jest kompletne, a prowadzona współpraca – efektywna. Kieruję się zasadami programu Work&Life Balance – wierzę w tę metodę i żyję zgodnie z jej zasadami. Zapraszam i zachęcam do współpracy ze mną nad Państwa rozwojem osobistym!

psychologia biznesu

HR Wsparcie

  • Psycholog dla Firm – współpracuję z firmami w zakresie szeroko rozumianych działań opartych na mediacjach; wspieram osoby pracujące w danej firmie. Prowadzę szkolenia edukacyjne, profilaktykę zdrowia psychologicznego z zakresu Work&Life Balance oraz mediacje indywidualne w trudnych, kryzysowych sytuacjach, takich jak mobbing czy konflikty pomiędzy członkami firmowej społeczności.

Jestem osobą obiektywną, zatem oferuję spojrzenie „z zewnątrz” na narastające bądź trwające konflikty wewnątrz firmy. Motywuję pracowników na różnych stopniach zawodowych, także kadrę zarządzającą. Posiadam niezbędną, ekspercką wiedzę pozwalającą na wsparcie wszystkich szczebli zarządzania w firmie. Świadczę usługi Psychologa Kontraktora, który motywuje pracowników firmy i poprawia relacje w jej wnętrzu – takie działanie w dynamicznie rozwijającym się świecie biznesu daje poczucie dbania o relacje wewnętrzne w danym przedsiębiorstwie. Zajmuję się również prowadzeniem szkoleń rozwojowych.

  • Szkolenia z Praktykiem i Psychologiem Biznesu – zajmuję się motywowaniem, zaangażowaniem, psychoedukacją firmy, rozwiązuję konflikty istniejące w danej jednostce organizacyjnej. Prowadzę szkolenia z zakresu zarządzania, strategii czy motywowania i wspierania. Każdorazowo tematyka i zakres szkoleń przygotowywane są dla klienta indywidualnie, poprzedzone są dokładnym wywiadem i szczegółowym omówieniem ich zakresu.

    Psycholog Biznesu: Warszawa i okolica

    Swoją pomoc jako Psycholog Biznesu kieruję do małych, średnich i dużych firm z terenu miasta Warszawa i okolicy. Współpracuję również z klientami indywidualnymi, których celem jest poprawa kompetencji biznesowych i dalszy rozwój ścieżki kariery. Zapewniam indywidualne podejście do każdego klienta – biznesowego i indywidualnego – co znajduje wyraz w formie oferowanej współpracy. Z uwagi na fakt, że osobiści pracowałam 15 lat w biznesie doskonale rozumiem problemy i potrafię szukać skutecznych rozwiązań.

    W przypadku pytań lub wątpliwości pozostaję do dyspozycji. Pytania możecie Państwo kierować do mnie za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość. Odpowiedzi uzyskacie także w Recepcji Kliniki.

joanna skrok_psycholog biznesu_2