image_pdfimage_print

Psychiatra

Drodzy Państwo, wiemy, że praca Psychologa łączy się często z pracą innych specjalistów, w tym lekarzy. W naszej Klinice mamy przyjemność współpracować ze specjalistami, którzy podchodzą, jak my do swojej pracy z pasją. 

~ Joanna Skrok

IwonaP-M_19s_20a

Psychiatra Dorosłych

Jak wygląda w Naszej Klinice wizyta u lekarza specjalisty – Psychiatry?

Wizyta z lekarzem psychiatrą, to rozmowa, wywiad, diagnoza i rozpoczęcie leczenia. Na pierwszej wizycie pacjent opowiada o sobie i o trudnościach z jakimi się boryka. Lekarz na ogół zadaje pytania dotyczące okoliczności i czasu występowania objawów. Bardzo istotną informacją dla lekarza jest, kiedy zaczęły się owe trudności, objawy tych trudności  i jak wpływają na osobę (nastrój, sen, łaknienie, pamięć, koncentracja, funkcjonowanie w życiu osobistym i zawodowym). Na wizytę z psychiatrą warto przynieść ze sobą wykonane aktualne badania laboratoryjne, karty informacyjne z pobytów szpitalnych, dokumentację medyczną, ważne również jest podanie informacji na temat wszystkich przyjmowanych dotychczas leków. Wszystkie informacje od Pacjenta są istotne, gdyż na ich podstawie lekarz będzie stawiał diagnozę i wdrażał leczenie. Na koniec wizyty lekarz zaproponuje odpowiednie leczenie, omówi sposób dawkowania leków, a w razie potrzeby skieruje na dodatkowe badania lub konsultacje. Pierwsza wizyta trwa 50 minut, kolejne 30 minut.

Często jest tak, że przy pracy psychoterapeutycznej, psychologicznej czy w terapii uzależnień współpraca lekarza specjalisty z prowadzącym specjalistą terapię osoby jest konieczna. Lekarz Psychiatra w zespole odstawiennym podejmuje decyzje o leczeniu i prowadzi Pacjenta wraz z terapeuta w procesie terapii. Włączenie farmakoterapii w sytuacjach kiedy jest to niezbędne zdecydowanie wspiera procesy terapeutyczne i powoduje w niektórych przypadkach szybszy powrót do zdrowia psychicznego. Zatem holistyczne podejście kilku specjalistów jest o wiele bardziej skuteczny aniżeli rozłączne działania. W naszej Klinice dajemy Państwu taką możliwość i zapewniamy kompleksowe podejście do leczenia zespołowego przez Specjalistów.  Wewnętrzne superwizje specjalistów zapewniają Państwu wspólne spojrzenie i omówienie przypadku, co zdecydowanie wspiera Państwa leczenie, równolegle w tym samym miejscu i czasie. Zachęcamy do skorzystania z takiego podejścia i wiedzy naszego zespołu, które odbywa się w pełnym zaufaniu i komfortowym miejscu dla Pacjentów.

Stawiamy na wiedzę kliniczną, empatię i profesjonalne podejście w pracy z Pacjentem oraz zawsze mierzymy w rzetelną diagnozę i współpracę holistyczną specjalistów z Pacjentem.

W naszej Klinice znajdziesz fachową pomoc

Współpraca pomiędzy lekarzami specjalistami

joanna skrok_new_psycholog

Pacjenci prowadzeni w terapii uzależnień często korzystają ze współpracy kilku lekarzy. W naszej Klinice połączyliśmy wsparcie obu specjalistów co stanowi bezpieczne i komfortowe rozwiązanie dla Pacjentów i lepsze rezultaty w terapii oraz w procesie zdrowienia.

Serdecznie zapraszam i zachęcam do skorzystania ze wsparcia i wiedzy naszych specjalistów lekarzy, których rekomenduje i szanuję za ich skuteczność w pracy i indywidualne podejście do Pacjentów.

Joanna Skrok

Cennik :

Konsultacja wstępna u psychiatry – młodzież od 16 roku życia (80 minut) – 370 zł  

Kolejna wizyta u psychiatry – młodzież od 16 roku życia (50 min) – 350 zł

Konsultacja wstępna u psychiatry – osoba dorosła (50 min) – 350 zł 

Kolejna wizyta u psychiatry – osoba dorosła (30 min) – 300 zł