image_pdfimage_print

Psycholog dziecięcy i młodzieży

Nazywam się Joanna Skrok, jestem Psychologiem specjalności Klinicznej. Zapraszam Państwa do prowadzonej przeze mnie Kliniki Psychologicznej.
~ Joanna Skrok

Psycholog dziecięcy: Warszawa Targówek

Psycholog dla dzieci i młodzieży pełni szczególną rolę w opiece nad najmłodszymi pacjentami. Zakres jego specjalizacji obejmuje konsultację zaburzeń psychicznych, takich jak lęki, smutek, nadruchowość, agresja, nieposłuszeństwo, problemy wychowawcze, niepowodzenia szkolne, zaburzenia odżywiania, inne.

W sytuacji, w której podejrzewamy rozwój zaburzeń psychicznych u dziecka pomocna może się okazać konsultacja z psychologiem dziecięcym.

W poszukiwaniu dobrego psychologa dziecięcego:

Dlaczego warto wybrać naszą Klinikę Psychologiczną?

Najważniejszy jest dla Nas człowiek, dlatego w pracy z dziećmi i młodzieżą stawiamy na relację. Praca z młodymi osobami, często dziećmi to praca szczególne odpowiedzialna, wszak  młoda osoba jest tak delikatna i wrażliwa!

Praca jest dla Nas pasją – z tego powodu z ogromną przyjemnością codziennie spotykamy się z naszymi najmłodszymi i nieco starszymi Pacjentami. Na co dzień współpracujemy z wieloma specjalistami z zakresu psychologii i medycyny, co daje nam możliwość kompleksowego podejścia do problemu.

Realizując swoją misję w pracy, jak również chcąc pomóc Państwa dziecku – stosujemy zawsze diagnostykę. Pozwala nam ona na rzetelne i dokładne określenie, a także zbadanie problemu dziecka oraz jego motywacji do pracy terapeutycznej.

Jesteśmy otwarci na wyzwania, zawsze uśmiechnięci i pogodni, co pomaga nam na jeszcze lepsze nawiązywanie relacji i kontaktu z dziećmi oraz młodzieżą w różnym wieku. Jesteśmy przekonani, że w naszej pracy liczą się nie tylko wiedza i specjalistyczne narzędzia, ale także – a może przede wszystkim – relacja, otwartość i serce.  Właśnie tymi cechami powinien legitymować dobry psycholog dla dzieci i młodzieży.

diagnostyka-psychologiczna-warszawa

Nasza metoda

psycholog-dzieci

Rozpoczynając pracę z dziećmi przeprowadzamy dokładny wywiad kliniczny z rodzicami oraz diagnostykę i ocenę sytuacji. Jest to według nas wstęp do terapii.

Zajmujemy się kryzysami rozwojowymi, emocjonalnymi, lękowymi,  sytuacyjnymi i społecznymi. Rozumiemy, że młodzieńczy okres rozwoju może być dla dojrzewających osób trudny i niosący szereg konfliktów (także wewnętrznych) i komplikacji. Dlatego skutecznie pomagamy – wykorzystując sprawdzone metody i narzędzia psychologiczne.

Mediujemy – zwłaszcza pomiędzy rodzicami a młodzieżą. Wspieramy naszych Klientów – także on-line i telefonicznie. Z Pacjentami spotykamy się w naszym gabinecie, jak również w środowisku domowym dziecka i rodziny. Wreszcie pomagamy w tworzeniu oraz wzmacnianiu więzi rodzinnych poprzez stosowanie wizji i spotkań z członkami rodziny. Działamy kompleksowo. Praktykujemy również sesje on-line, które przynoszą równie zadowalające efekty. Posiadamy kilka sal do spotkań. Nasze gabinety w Warszawie mieszczą się w przyjaznej okolicy, są przygotowane specjalnie do pracy z dziećmi a nasz zespół asystentów jest pomocny i specjalnie przeszkolony do pracy z dziećmi i młodzieżą.

Zajmujemy się również psychoedukacją dla par, które starają się o dziecko. Prowadzimy psychoedukację wychowania dzieci w szerokim zakresie wiekowym, tj. 0-21 miesiące życia. Wspieramy edukację psychologiczną w szkołach, przedszkolach i żłobkach dla rodziców i wychowawców.

Specjalizujemy się w terapii młodzieży i rozwiązywaniu problemów:

 • emocjonalnych,
 • rozwojowych,
 • z rodziną, szkołą,
 • z zachowaniem.

Ponadto pomagamy w sytuacjach:

 • kryzysów,
 • agresji i impulsywności,
 • braku motywacji,
 • obniżonego poczucia własnej wartości,
 • konfliktów rodzinnych.

Zapraszam Państwa do Naszej Kliniki – oferujemy wsparcie i pomoc psychologiczną.

Psycholog dziecięcy w kryzysie rodzinnym:  rozwody, rozstania rodziców

Szanowni Państwo, wspieramy i profesjonalnie pomagamy w trudnych, życiowych sytuacjach.

W ciężkich chwilach pojawiają się pytania, na które trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Wśród nich znajdują się poniższe:

 • Jak pomóc dzieciom w trakcie rozwodu rodziców?
 • Jak rozmawiać z dziećmi o rozwodzie?
 • Kiedy najlepiej powiedzieć dzieciom, że się rozwodzimy?
 • Kto będzie lepszym rodzicem opiekującym się dziećmi na stałe?
 • Jak najbezpieczniej dla dziecka przeprowadzić je przez rozwód rodziców?

Te i wiele innych pytań zadają sobie Państwo w tych niełatwych chwilach. Niestety nie istnieje na nie jedna odpowiedź – każdy przypadek i rodzina są przecież inne!

Pomagamy i wspieramy – przeprowadzamy dokładny wywiad i diagnostykę.

psycholog-dzieciecy

Zawsze reprezentujemy dobro dziecka – w mediacji kontaktu rodzic-dziecko, nadrzędne jest poczucie bezpieczeństwa dziecka. Wspieramy dziecko, ale i rodziców w trudnym procesie rozstania – staramy się obniżyć koszty osobiste członków rodziny, tworzymy logiczną strategię kontaktów i relacji z każdym z rodziców.

psycholog-warszawa

Ambasador Młodzieży: Godny zaufania psycholog dla młodzieży

Kierujemy się mottem: „Nie pamięta BYK jak CIELĘCIEM był”.

Warto być świadomym, iż przed rodzicem stoi szereg zadań rozwojowych, wśród których podstawowym jest wychowanie szczęśliwego dorosłego, a przy tym – samodzielnego, autonomicznego i zaradnego w przeróżnych sytuacjach życiowych.

Obecnie, w czasach konsumpcjonizmu i ekstrawertycznego nastawienia do świata, społecznej izolacji z uwagi na  pandemię, młodzież ulega licznym pokusom i w efekcie – po prostu gubi się. Przyczyną takiego stanu jest między innymi biologia, ale i cały szereg czynników zewnętrznych mających wpływ na młodego człowieka.

Skutecznie pomagamy poprzez sesje on linę  – praca terapeutyczna dla dzieci i młodzieży w takiej formie jest    naturalna i oczywista, szczególnie w obecnej sytuacji pandemii i lekcji zdalnych. Brak kontaktu społecznego  oraz bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami jest dla Naszych dzieci często trudna i nienaturalna. Dlatego zachęcamy do kontaktu z psychologiem on line. To dostępna bezpieczna rozmowa i uspokojenie dla rodzica i dziecka. Pracujemy on line od ponad 5 lat, mamy doświadczenie terapeutyczne i równie skuteczne techniki pracy w terapii zdalnej. 

Proces dojrzewania rozpoczyna się od 10 roku życia, już wówczas w organizmie młodej osoby uaktywniają się hormony i rozwój biologiczny, w tym płatów czołowych. Wszelkie zmiany w otoczeniu, w tym przejście do innej szkoły czy  kryzysy rozwojowe i okolicznościowe, nie pozostają obojętne na zachowanie i sposób myślenia nastolatka. Przy tym także działania i postępowanie rodziców mają bezpośredni wpływ na rozwój dziecka, a brak czasu dla dorastającego potomka rodzi problemy w jego  rozwoju, edukacji, a nawet zachowaniu. Stres jaki doświadcza młodzież w dniu dzisiejszym z uwagi na pandemie, można porównać do przeżywanego stresu, w walce o przetrwanie w czasach niestabilnych i podczas wojny. Nie odmawiajmy Naszym dzieciom pomocy i szukajmy drogi dotarcia do nich i ich problemu z pomocą specjalisty.

Wszystkie te niekorzystne sytuacje i pojawiające się problemy możemy rozwiązać wspólnie. Zapraszam na konsultacje. Nasze doświadczenie, wiedza i dostęp do narzędzi psychologicznych pozwalają na efektywne wsparcie więzi i relacji lub obniżeniu stresu. Razem znajdziemy rozwiązania dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Zajmujemy się również oceną stanu psychicznego dziecka i opiniowaniem w sprawie udziału dziecka w przemocy psychicznej ze strony innych osób.

Dzięki naszym wskazówkom Wasze więzi rodzinne staną się bezpieczne.  Zapraszamy.