image_pdfimage_print

Kryzys Rozwojowy

Posiadam szerokie doświadczenie w zakresie rozwiązywania problematycznych życiowych sytuacji, obejmujących kryzysy rozwojowe dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Zajmuję się kryzysami sytuacyjnymi tych grup. Wspieram Państwa w zakresie terapii krótkoterminowych, otaczam opieką w trudnej sytuacji śmierci osoby bliskiej.
Pomagam – dyskretnie i poufnie – w każdej sytuacji.
~ Joanna Skrok

Zespół specjalistów:

joanna-bogulas-psycholog_skrok

JOANNA BOGULAS – PSYCHOLOG I PEDAGOG

Ania_36a_small_skrok

ANNA STROŃSKA-SZYMANEK: PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA, DIAGNOSTA

AsiaT_27_small_skrok

JOANNA TOMCZAK – PSYCHOLOG I PSYCHOTERAPEUTA

Sytuacja kryzysowa – kiedy występuje?

Życie to ciąg różnorakich kryzysów – już od narodzin borykamy się z pierwszymi sytuacjami kryzysowymi. Jednak to dzięki nim możemy rozwijać nasze kompetencje życiowe.

Wprawdzie kryzysy są niezbędne dla rozwoju jednostki, jednak należy wychodzić z nich pozytywnie – w tym Państwu pomagamy, to nasza praca.

Kryzysy dzielimy na: wewnętrzne i zewnętrzne – rozwojowe i społeczne.

Jak pokazuje nasze doświadczenie, kryzysy rozwojowe są konieczne, abyśmy mogli przejść do kolejnych etapów rozwoju, natomiast sytuacyjne i społeczne rozwijają w człowieku kompetencje społeczne oraz relacje, determinację i wolną wolę .

Niestety nie wszystkie kryzysy przebiegają bezboleśnie dla naszej psychiki; niektóre bywają długotrwałe i niezwykle bolesne.

Pierwszym krokiem do przejścia kryzysu jest uzmysłowienie sobie, iż jest to „Twój prywatny kryzys” – należy dążyć do pozytywnego zakończenia trudnych, niekiedy przedawnionych spraw.

W procesie tym pomoże doświadczony psycholog, który wskaże drogę do zakończenia takiego osobistego kryzysu. Zachęcam do skorzystania z naszej oferty – posiadamy niezbędną wiedzę popartą doświadczeniem zawodowym, którym z chęcią się z Państwem podzielimy.

Pomagamy również w zakresie psychoedukacji i wskazujemy drogi do wyjścia z kłopotliwej sytuacji; podpowiadamy, co jest normą w zachowaniu dziecka, a co powinno już rodzica zaniepokoić. Wspieramy relacje rodzic-dziecko i dostarczamy niezbędnej wiedzy rodzicom, która – między innymi – umożliwia odpowiednia samoocenę dziecka.

Kryzysy rozwojowe

Można stwierdzić, iż dotyczą one każdego z nas – od okresu niemowlęctwa aż po wiek dojrzały. Są uznawane za naturalne i zarazem pożądane sytuacje, z którymi powinniśmy się konfrontować. To konieczne etapy w naszym życiu – tak zwane „kroki milowe” występujące w rozwoju człowieka.

Kryzysy rozwojowe są obecne w życiu każdego z nas – należy je uważnie obserwować i w sytuacji, gdy zaczynają podążać w niewłaściwym kierunku, skorzystać z fachowej wiedzy psychologa.

To ważne, by w odpowiednim momencie otrzymać niezbędną pomoc psychologiczną – specjalista (po zapoznaniu się z problemem) wesprze osobę  i wskaże pożądany kierunek zmian bądź pracy nad sobą. To z kolei powinno doprowadzić do pozytywnej konfrontacji, a w konsekwencji na wyższy poziom rozwoju dziecka, młodzieży, a nawet osoby dorosłej.

Bywa, iż specjalista radzi nie podejmować żadnych zmian; zaleca wówczas próbę zaakceptowania istniejącej sytuacji i pogodzenia się z nią. W takich przypadkach psycholog staje się wsparciem – towarzyszem, który przynosi osobie ulgę w cierpieniu. Budowanie samoświadomości i poczucia własnej wartości to kluczowe wsparcie w takiej sytuacji.

Kryzysy sytuacyjne

kryzys rodzinny

Zadaniem każdego psychologa jest niesienie pomocy w sytuacjach kryzysowych. Staramy się tę misję wypełniać z pełnym zaangażowaniem.

Oczywiste jest bowiem, iż nie można być szczęśliwym każdego dnia – naszym życiem targają liczne emocje – od prostych aż po złożone. Przygotowuje nas to do późniejszej egzystencji w harmonii i równowadze emocjonalnej, z pełną gotowością na zróżnicowane sytuacje życiowe, takie jak śmierć bliskiej osoby, porzucenia, rozstania czy choroby.

Musimy przygotować się do zmian – choć proces ten odbywa się przez całe nasze życie, od wczesnego dzieciństwa po dojrzałość, potrzebujemy wsparcia w ich przeżywaniu. W tego typu sytuacjach warto wesprzeć się radą, wiedzą i doświadczeniem psychologa. Zachęcam więc do skontaktowania się z nami w każdej sytuacji kryzysowej.

Służymy pomocą, jednocześnie gwarantując pełną dyskrecję i poufność.