image_pdfimage_print

Depresja, nerwica, lęki

Nazywam się Joanna Skrok, jestem Psychologiem specjalności Klinicznej. Zapraszam Państwa do prowadzonej przeze mnie Kliniki Psychologicznej.
~ Joanna Skrok

“Za siłami destrukcji idą siły tworzenia” M. Anioł

Nasz zespół specjalizuje się w diagnozie i leczeniu depresji o różnej etiologii.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) depresja staje się drugim co do wielkości, po chorobach układu krążenia , zagrożeniem zdrowotnym. Dotyka ona ludzi w każdym wieku, niezależnie od płci, statusu społecznego, czy rasy.

Należy wiedzieć, że jest to choroba o złożonym znaczeniu medycznym i wielu podtypach (endogenna, dwubiegunowa, cyklotymia, dystymia i inne), dlatego nie należy jej lekceważyć i zamykać się w swoim cierpieniu, ponieważ nieleczona może znacznie zaburzyć funkcjonowanie człowieka, a nawet  prowadzić do śmierci.

diagnostyka-psychologiczna-warszawa

Jak leczymy?

joanna skrok_depresja

Zadaniem naszego zespołu specjalistów- psychologów, psychoterapeutów, oraz lekarzy psychiatrów jest wytrwałe dążenie do usunięcia przyczyn niewłaściwego funkcjonowania systemu nerwowego poprzez odpowiednie metody leczenia.

Naszym celem jest spowodowanie ustąpienia objawów choroby, zminimalizowanie ryzyka nawrotów i umożliwienie pacjentowi powrotu do codziennego funkcjonowania, przez zastosowanie farmakoterapii i psychoterapii jednocześnie. Kierujemy się najnowszą, rzetelną, podpartą badaniami wiedzą, diagnostyką z obszaru medycyny i psychologii, podpartą badaniami. Wiemy, że połączenie tych dwóch metod leczenia depresji przynosi najlepsze rezultaty.

Wierzymy, że pomimo wielu trudności, jakie musi pokonać człowiek w walce z depresją jest ona chorobą, którą można wyleczyć.

Tym z Państwa, którzy zmagają się z depresją lub choruje ktoś z Waszych bliskich, niech słowa Roberta Frosta staną się dewizą:

„ Najlepszym sposobem, żeby z tego wyjść, jest przez to przejść”.

Z naszymi specjalistami przejdziecie przez to bezpiecznie.

Leczenie depresji: Warszawa i okolica

Działania terapeutyczne ukierunkowane na leczenie depresji kierujemy do Pacjentów z terenu miasta Warszawa i okolicy. Posiadamy bogate doświadczenie w leczeniu depresji i stanów depresyjnych poparte kierunkowym wykształceniem. Zwracamy szczególną uwagę na kompleksowość naszych działań oraz ich komplementarność. Komplementarność działań terapeutycznych w leczeniu depresji jest bardzo ważna, ponieważ pozwala na zorientowanie wszystkich aktywności terapeuty i pacjenta na wspólny cel, jakim jest zwalczenie choroby.

Leczenie depresji realizujemy w ramach terapii ambulatoryjnej. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego Pacjenta, co znajduje wyraz w:

  • przygotowaniu indywidualnego planu leczenia,
  • dostosowaniu częstotliwości wizyt w Klinice dostosowujemy do bieżących potrzeb Pacjenta,
  • dostosowaniu tępa pracy do możliwości Pacjenta.

W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.

Czym są zaburzenia nerwicowe? 

Zaburzenia nerwicowe, niezależnie od przyjętego stanowiska teoretycznego, zwykło ujmować się jako zaburzenia emocjonalne, wywołane czynnikami psychologicznymi (konfliktami wewnętrznymi, frustracją, stresem), u podłoża których nie leżą uszkodzenia układu nerwowego i narządów wewnętrznych.

Pojęcie, istotę oraz cechy charakterystyczne zaburzeń nerwicowych trafnie oddaje definicja klasyfikacji chorób ICD-10. Zgodnie z nią zaburzenia nerwicowe są zaburzeniami psychicznymi bez podłoża organicznego, w których zachowana jest ocena realności, umożliwiająca odróżnienie subiektywnych, chorobowych doświadczeń od rzeczywistości.

W zaburzeniach nerwicowych obecnie termin ten został zastąpiony terminem – zaburzenia lękowe – zachowanie mieści się w granicach akceptowanych społecznie i nie dochodzi do zaburzeń osobowości jednak bywają one na tyle dokuczliwe dla pacjenta, że dezorganizują życie. Osoby te zmagają się z nieuzasadnionym lękiem, często przejawiającym się atakami paniki, fobii, czy zaburzeń snu.

depresja_klinika Psychologiczna
zaburzenia-lękowe-joanna skrok

Jak leczymy nerwice i zaburzenia lękowe ? 

 Nasi psychiatrzy i  psychoterapeuci to doświadczeni specjaliści, którzy skupiają się na indywidualnym podejściu w rozwiązywaniu problemów u osób z zaburzeniami nerwicowymi, kierując się najnowszą wiedzą według której typów nerwic jest niemal tak dużo,  jak osób zmagających się z nimi.

Metoda leczenia: farmakoterapia lub / i psychoterapia.

O konieczności podania leków decyduje psychiatra. W niektórych przypadkach lekarz skieruje pacjenta jedynie na psychoterapię lub zaleci połączenie psychoterapii z terapią farmakologiczną.

Naszym celem jest stworzenie bezpiecznej relacji psychoterapeutycznej między pacjentem a terapeutą celem poznania historii pacjenta, oraz rozpoznania  objawów  lęku.

Specjalista pomoże zrozumieć źródła lęku i dokonać prawidłowej ich interpretacji. Jest to niezbędny proces aby przerwać mechanizm nasilania się objawów i rozpocząć proces zdrowienia.

W procesie leczenia nerwic istotną rolę odgrywa znalezienie źródła zaburzeń. Tutaj czeka pacjenta intensywna praca, ponieważ z wielką uważnością będzie musiał przyjrzeć się swojemu życiu, aby poznać przyczyny nerwicy, które leżą zwykle głębiej niż sądził.

Mogą się ukrywać w doświadczeniu z dzieciństwa, wynikać z błędnych przekonań o sobie lub świecie, a w końcu mogą być wynikiem nieefektywnych strategii  radzenia sobie ze stresem.

 

Aby pacjent mógł wrócić do normalnego funkcjonowania niezwykle ważne jest więc nie tylko zrozumienie podłoża zaburzenia, tego skąd się wzięło, ale przede wszystkim nauczenie się nowych sposobów radzenia sobie z sytuacjami wywołującymi lęk, zmiana schematów.

W tym pomogą Państwu nasi specjaliści. 

Zaburzenia lękowe – Warszawa i okolica

Zaburzenia lękowe wymagają specjalistycznego podejścia terapeutycznego. Usługi związane z ich leczeniem kierujemy do Pacjentów z terenu miasta Warszawa i okolicy. Działania terapeutyczne realizujemy w ramach terapii ambulatoryjnej, co umożliwia podjęcie leczenia bez konieczności rezygnowania z życia rodzinnego i zawodowego.

To co nas wyróżnia, to indywidualne podejście do każdego Pacjenta, które przejawia się w:

  • przygotowaniu indywidualnego planu leczenia,
  • dostosowaniu metod leczenia do stanu zdrowia pacjenta,
  • dostosowaniu częstotliwości wizyt w Klinice dostosowujemy do bieżących potrzeb Pacjenta,
  • dostosowaniu tępa pracy do możliwości Pacjenta.

Posiadamy bogate doświadczenie w pracy z zaburzeniami lękowymi. Nasi terapeuci to osoby posiadające stosowne kwalifikacje i uprawnienia. Ich wiedza i kompetencje przekładają się na możliwość stworzenia bezpiecznych warunków do walki z chorobą.

W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji. Pytania możecie Państwo kierować do nas drogą mailową lub telefonicznie. Odpowiedzi uzyskacie również osobiście w Recepcji Kliniki.

joanna skrok_depreska_leki