image_pdfimage_print

Psycholog Dorosłych i Terapia Par

Terapia i jej pozytywne skutki są widoczne, kiedy znajdziemy w sobie chęć do zmiany, odwagę do jej wdrożenia, wybierzemy odpowiedniego towarzysza w zmianie i nie zapomnimy o dobrej intencji …

~ Joanna Skrok

Obszar naszej specializacji to

Psychoedukacja

 • Psychoedukacją – udzielamy wsparcia i przekazujemy wiedzę na temat konkretnej życiowej sytuacji czy też potrzeby. W zakresie psychologii rozwojowej problem może dotyczyć rozwoju człowieka od okresu prenatalnego po adolescencję. Na nasze życie składa się seria kryzysów, jednak te – bezpiecznie przeprowadzone sprawiają, że czujemy się szczęśliwi i gotowi do podjęcia różnych działań.

Pamiętaj – w życiu ważne jest poczucie własnych wartości i świadomość siebie – wskażemy Ci drogę do ich poznania.

Profilaktyka zdrowia psychicznego

 • Profilaktyką zdrowia psychicznego – czyli psychologią zdrowego człowieka. Służymy pomocą w sytuacjach, gdy zastanawiają się Państwo czy podjęte działania są racjonalne, a zachowania w normie. Spotkania z nami zwiększają samoświadomość i stanowią cenne źródło wiedzy o sobie.

Zapraszamy na spotkanie – jako osoby bezstronne wytłumaczymy szczegóły Twojej osobowości, temperamentu, a także przedstawimy wszelkie zagrożenia zdrowotne  i ustalimy zdrowy styl życia. Wspólnie wypracujemy bezpieczną strategię działania i pracy. Razem z nami dokonasz ważnych, kluczowych dla Ciebie zmian; wskażemy  nowe schematy działania oraz pomożemy zmienić Twoje codzienne zachowania. Nasze gabinety mieszczą się w Warszawie. Pracujemy również online.

Psychoterapia długoterminowa

 • Psychoterapia długoterminowa – czasami trzeba się zatrzymać na dłużej, porozmawiać, zmierzyć ze sobą samym, popatrzeć na siebie z punktu widzenia najlepszego przyjaciela, zrozumieć własne myśli, uczucia, zachowanie. Przyjrzeć się sobie i przepracować, to co nie pasuje, co uwiera, przeszkadza, żeby żyć dalej w zgodzie ze sobą samym i w zgodzie z innymi.  

W takim momencie warto wybrać odpowiedniego specjalistę i zdecydować się na terapię długoterminową (12 m.cy i dłużej) . To dobry wybór dla osób, które dokonały lub mają zamiar dokonać ważnej decyzji  w życiu lub po prostu chcą zacząć żyć po swojemu. Szczególnie zalecana jest dla osób po rozstaniach, traumatycznych przejściach, udziale w długotrwałej przemocy, po trudnym traumatycznym dzieciństwie, nagłych zmianach osobistych i zawodowych czy kryzysach sytuacyjnych lub rozwojowych. Ważne jest, żeby w taką podróż terapeutyczną wybrać się z odpowiednio dobranym specjalistą, który wzbudza Twoje zaufanie i ma odpowiednią wiedzę i kwalifikacje.

W naszej ofercie również:

Konsultacje psychologiczne

 • Konsultacje pychologiczne – w sytuacji, gdy zdiagnozujesz już istniejący problem wiesz, że coś jest nie tak jak powinno – wówczas warto spotkać się z psychologiem, by przeprowadzić konsultację wstępną i poznać wiedzę na temat ryzyka i możliwych rozwiązań problemu. Konsultacja jest poradą specjalisty w zakresie konkretnego problemu, jest spotkaniem jednorazowym, które wspiera osobę w podjęciu przyszłych decyzji.

Pamiętaj, że im szybciej – po zdiagnozowaniu problemu – otrzymasz wsparcie specjalisty, tym szybciej wprowadzisz odpowiednie rozwiązanie!

Wspólnie znajdziemy najlepszą drogę do przepracowania problemu, z którym się borykasz oraz najkorzystniejszą strategię działania. Dzięki naszemu doświadczeniu w tym zakresie, szybciej wdrożysz zmiany, plany i metody funkcjonowania w życiu osobistym.

Wierzymy w to, iż rozmowa z osoba bezstronną, jaką jest psycholog – pomaga. Przekonaj się o tym sam!

Terapia krótkotermina

 • Terapię krótkoterminową – w sytuacji, gdy wiadomo co robić w danej sprawie, praca z Klientem odbywa się na podstawie kontraktu psychologicznego. Jest on ustalany indywidualnie i najczęściej trwa 5-10 sesji (a każda z nich 50 minut). Spotkania odbywają się w cyklu tygodniowym bądź dwutygodniowym, Klient może liczyć na całkowitą poufność ze strony psychologa – tylko on będzie miał dostęp do przekazanych mu informacji.

Polecamy przeprowadzenie terapii krótkoterminowej dla oszacowania kondycji poznawczej, tj. myślenia, spostrzegania, oceny sytuacji, a w efekcie wypracowania zachowań danej osoby. Ten rodzaj spotkań z psychologiem zalecamy osobom chcącym wprowadzić zmiany w swoim życiu – świadomym konieczności pracy nad sobą.

Terapia par

 • Terapia Par/ Terapia Małżeńska /Terapia Partnerska – czasami trzeba spojrzeć na swój związek oczami specjalisty. W trudnych momentach i kryzysach nie ma lepszego rozwiązania jak rozmowa. Jeśli jest niezręcznie lub brak jest zaangażowania w rozmowę w związek wkrada się obojętność, cisza, oddalenie lub krzyk i kłótnie, to znak, że macie kryzys w związku. To wcale nie oznacza końca związku. Każdy związek przechodzi kryzys – kryzysy rozwijają związek! To wręcz początek dalszej Waszej historii, którą warto skonsultować z terapeutą par. Żyjemy w czasach, kiedy łatwiej jest wymienić a nie naprawiać. Może jest to dobra strategia dla telefonu, ale nie dla ludzi. Ludzie maja pamięć, emocje, wspomnienia, dotykają się spojrzeniem, wymieniają myślami, mają wspólną historię, dzieci, majątek …nie rezygnujcie zbyt szybko. Zanim ostatecznie podejmiecie decyzje o rozstaniu przyjdźcie porozmawiać do nas. Powyższe specjalistki, psycholożki specjalizują się również w terapii par. Umów się na wizytę razem z osobą, która kiedyś była dla Ciebie ważna, a dziś nie możecie się porozumieć…. sprawdzimy i przegadamy razem co się zadziało i ocenimy co można dalej zrobić. 

  Terapia dla par/ Terapia małżeńska: Warszawa i okolica

  Psycholog dla par to specjalista o bogatym doświadczeniu w pracy z parami formalnymi i nieformalnymi. Jego zadaniem jest wsparcie par w wyjściu z kryzysu. Terapia małżeńska, podobnie jak terapia par jest ukierunkowana na rozmowę, która stanowi podstawę porozumienia i współpracy.

  Usługi terapeutyczne dla par kierujemy do mieszkańców miasta Warszawa i okolicy. Zapewniamy indywidualne podejście do Państwa problemów, które znajduje wyraz z spersonalizowanej formule terapeutycznej. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji. Pytania możecie Państwo do nas kierować drogą mailową i telefonicznie. Odpowiedzi możecie również uzyskać osobiście w Recepcji Kliniki.

Zapraszam serdecznie do współpracy z Nami  w zakresie psychologii zdrowia, psychologii klinicznej oraz terapii i psychoterapii osób i par.

Joanna Skrok

pomoc-psychologiczna