image_pdfimage_print

KIM JEST MEDIATOR?

Mediator jest osobą, której zadaniem jest zarządzanie powstałym konfliktem w danym środowisku – rodzinie bądź pracy. Jest to osoba bezstronna, pozostająca pomiędzy stronami konfliktu – bez względu na wynik końcowy negocjacji.

CZYM JEST MEDIACJA?

Mediacja jest metodą rozwiązywania konfliktu czy sporu, w której pośredniczy bezstronna osoba trzecia – mediator. Jest on odpowiedzialny za wzajemną komunikację stron konfliktu oraz precyzyjne określenie ich interesów. Pomaga skłóconym stronom w znalezieniu konsensusu i zakończeniu konfliktu.

Jesteśmy mediatorami w wielu sprawach, które na pozór są niemożliwe do pozytywnego rozwiązania. Nasze doświadczenie pozwala nam na rzetelną ocenę problemu, a następnie pomoc w jego rozwiązaniu.

 

mediacje z psychologiem

Jednym z zadań, w których się specjalizujemy jest mediacja, która – jak pokazuje nasze doświadczenie zawodowe – realizowana jest w następujących sytuacjach:

  • rozwód rodziców – mediator w tym konflikcie reprezentuje niezależne dobro dziecka, które traktowane jest jako cel nadrzędny konfliktu. Pomaga on w porozumieniu się rodziców w sprawach takich, jak: podział obowiązków czy spotkania (w sytuacji rozwodu bądź separacji);
  • konflikt dziecko / nastolatek a otoczenie społeczne, szkoła, rodzina i rodzeństwo – w przypadku przewinienia małoletniego dziecka wobec osób trzecich, mediator wspiera niezależnie strony konfliktu;
  • konflikt na płaszczyźnie rodzic – nastolatek – mediator ma za zadanie wyrównanie poziomu emocji i stresu w danej rodzinie. Mediacje na tej płaszczyźnie są częste we współczesnym świecie, a ich podstawowym zadaniem jest rozwiązanie bądź złagodzenie tarć i wybuchów emocjonalnych w rodzinie;
  • kryzysu małżeńskiego/partnerskiego – zadaniem mediatora jest pomoc przy rozwiązaniu powstałych konfliktów małżonków bądź partnerów w trudnych, znaczących i kluczowych dla nich sprawach; mediacja pozwala na otwarcie się pary na nowe rozwiązania, jakich wcześniej nie brała pod uwagę;
  • zawodowych – mediator jako osoba bezstronna – „z zewnątrz”, pomaga spojrzeć obiektywnie  na  zaistniały problem. Mediacje zawodowe obejmują również strefę biznesu i spory pomiędzy firmami, często zastępując postępowanie sądowe.

W celu umówienia spotkania lub przygotowania oferty mediacji serdecznie zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 510 120 713 . Asystent odpowie na Państwa pytania i zaproponuje termin spotkania z mediatorem.

Asystent :

Aleksander Strzelecki

aleksaner strzelecki_asystent

Konto do wpłaty opłaty:

Klinika Psychologiczna Joanna Skrok Sp. z o.o.

49 1050 1025 1000 0090 8136 9291

Tytuł: Mediacje (Imię i Nazwisko Pacjenta)