Mediacje

Oferuję Państwu szeroki zakres profesjonalnych usług, wśród których znajdują się mediacje, które prowadzone – z moim pełnym udziałem – obejmują sferę rodzinną, małżeńską oraz płaszczyznę rodzic-dziecko czy pracownik-pracodawca. W sytuacjach kryzysowych warto skorzystać z doświadczenia psychologa-mediatora, który, jako osoba bezstronna, doprowadzi do rozwiązania konfliktu i oczekiwanego konsensusu.
~ Joanna Skrok

Napisz do nas
ela poznanska_mediator_sadowy_small

ELŻBIETA POZNAŃSKA – MEDIATOR SĄDOWY

joanna skrok_new_psycholog

JOANNA SKROK – PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA, DIAGNOSTA

Kim jest mediator?

Mediator jest osobą, której zadaniem jest zarządzanie powstałym konfliktem w danym środowisku – rodzinie bądź pracy. Jest to osoba bezstronna, pozostająca pomiędzy stronami konfliktu – bez względu na wynik końcowy negocjacji.

Czym jest mediacja?

Mediacja jest metodą rozwiązywania konfliktu czy sporu, w której pośredniczy bezstronna osoba trzecia – mediator. Jest on odpowiedzialny za wzajemną komunikację stron konfliktu oraz precyzyjne określenie ich interesów. Pomaga skłóconym stronom w znalezieniu konsensusu i zakończeniu konfliktu.

Jestem mediatorem w wielu sprawach, które na pozór są niemożliwe do pozytywnego rozwiązania. Moje doświadczenie pozwala mi na rzetelną ocenę problemu, a następnie pomoc w jego rozwiązaniu.

psycholog-warszawa-mediacje

Mediacje

Jednym z zadań, w których się specjalizuję jest mediacja, która – jak pokazuje moje doświadczenie zawodowe – realizowana jest w następujących sytuacjach:

rozwód rodziców – mediator w tym konflikcie reprezentuje niezależne dobro dziecka, które traktowane jest jako cel nadrzędny konfliktu. Pomaga on w porozumieniu się rodziców w sprawach takich, jak: podział obowiązków czy spotkania (w sytuacji rozwodu bądź separacji);

konfliktu dziecko / nastolatek a otoczenie społeczne, szkoła, rodzina i rodzeństwo – w przypadku przewinienia małoletniego dziecka wobec osób trzecich, mediator wspiera niezależne strony konfliktu;

konfliktu na płaszczyźnie rodzic – nastolatek – mediator ma za zadanie wyrównanie poziomu emocji i stresu w danej rodzinie. Mediacje na tej płaszczyźnie są częste we współczesnym świecie, a ich podstawowym zadaniem jest rozwiązanie bądź złagodzenie tarć i wybuchów emocjonalnych w rodzinie;

kryzysu małżeńskiego/partnerskiego – zadaniem mediatora jest rozwiązanie powstałych konfliktów małżonków bądź partnerów w trudnych, znaczących i kluczowych dla nich sprawach; mediacja pozwala na otwarcie się pary na nowe rozwiązania, jakich wcześniej nie brała pod uwagę;

zawodowych – mediator jako osoba bezstronna – „z zewnątrz”, wydaje obiektywną opinię na temat zaistniałego problemu. Mediacje zawodowe obejmują również biznesy i spory pomiędzy firmami, często zastępując postępowanie sądowe.

psycholog-mediator

Serdecznie zapraszamy do współpracy,

Joanna Skrok, Elżbieta Poznańska

aleksaner strzelecki_asystent

Asystent: Aleksander Strzelecki

Cennik mediacji:

Mediacje zawodowe

500 zł za godzinę

Mediacje indywidualne, rodzinne, małżeńskie i inne

200 zł za 1 godzinę od każdej ze stron mediacji

Mediacje z dwoma mediatorami

wycena indywidualna

Drodzy Państwo, moim celem jest doprowadzenie do jak najszybszego porozumienia skłóconych stron, jednak liczba mediacji każdorazowo uzależniona jest od indywidualnej sytuacji konfliktowej – średnio konieczne jest przeprowadzenie od 3 do 5 mediacji.