image_pdfimage_print

Psychiatra / Internista / Diabetolog

Drodzy Państwo, wiemy, że praca Psychologa łączy się często z pracą innych specjalistów, w tym lekarzy. W naszej Klinice mamy przyjemność współpracować ze specjalistami, którzy podchodzą, jak my do swojej pracy z pasją. 

~ Joanna Skrok

IwonaP-M_19s_20a

Psychiatra Dorosłych

dominika gola_diabetolog_20a

Internista/Diabetolog

Jak wygląda w Naszej Klinice wizyta u lekarza specjalisty – Psychiatry?

Wizyta z lekarzem psychiatrą, to rozmowa, wywiad, diagnoza i rozpoczęcie leczenia. Na pierwszej wizycie pacjent opowiada o sobie i o trudnościach z jakimi się boryka. Lekarz na ogół zadaje pytania dotyczące okoliczności i czasu występowania objawów. Bardzo istotną informacją dla lekarza jest, kiedy zaczęły się owe trudności, objawy tych trudności  i jak wpływają na osobę (nastrój, sen, łaknienie, pamięć, koncentracja, funkcjonowanie w życiu osobistym i zawodowym). Na wizytę z psychiatrą warto przynieść ze sobą wykonane aktualne badania laboratoryjne, karty informacyjne z pobytów szpitalnych, dokumentację medyczną, ważne również jest podanie informacji na temat wszystkich przyjmowanych dotychczas leków. Wszystkie informacje od Pacjenta są istotne, gdyż na ich podstawie lekarz będzie stawiał diagnozę i wdrażał leczenie. Na koniec wizyty lekarz zaproponuje odpowiednie leczenie, omówi sposób dawkowania leków, a w razie potrzeby skieruje na dodatkowe badania lub konsultacje. Pierwsza wizyta trwa 50 minut, kolejne 30 minut.

Często jest tak, że przy pracy psychoterapeutycznej, psychologicznej czy w terapii uzależnień współpraca lekarza specjalisty z prowadzącym specjalistą terapię osoby jest konieczna. Lekarz Psychiatra w zespole odstawiennym podejmuje decyzje o leczeniu i prowadzi Pacjenta wraz z terapeuta w procesie terapii. Włączenie farmakoterapii w sytuacjach kiedy jest to niezbędne zdecydowanie wspiera procesy terapeutyczne i powoduje w niektórych przypadkach szybszy powrót do zdrowia psychicznego. Zatem holistyczne podejście kilku specjalistów jest o wiele bardziej skuteczny aniżeli rozłączne działania. W naszej Klinice dajemy Państwu taką możliwość i zapewniamy kompleksowe podejście do leczenia zespołowego przez Specjalistów.  Wewnętrzne superwizje specjalistów zapewniają Państwu wspólne spojrzenie i omówienie przypadku, co zdecydowanie wspiera Państwa leczenie, równolegle w tym samym miejscu i czasie. Zachęcamy do skorzystania z takiego podejścia i wiedzy naszego zespołu, które odbywa się w pełnym zaufaniu i komfortowym miejscu dla Pacjentów.

Stawiamy na wiedzę kliniczną, empatię i profesjonalne podejście w pracy z Pacjentem oraz zawsze mierzymy w rzetelną diagnozę i współpracę holistyczną specjalistów z Pacjentem.

W naszej Klinice znajdziesz fachową pomoc

Jak wygląda w Naszej Klinice wizyta u lekarza Internisty/Diabetologa?

Diabetologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem cukrzycy i jej powikłań, jednak nie tylko. Cukrzyca to choroba autoimmunologiczna. Organizm niszczy komórki, które odpowiadają za produkcję insuliny. Do pierwszych objawów cukrzycy, które mogą nam wskazać, że powinniśmy zgłosić się do diabetologa, należą: wzmożone pragnienie, częste napady głodu, zmęczenie, senność, apatia, infekcje intymne czy też zmiany skórne. Nasz Lekarz specjalista Diabetolog jest róweniż Internistą. Oznacza to, że jego wiedza i specjalność może służyć Pacjentom borykającym się z problemami cukrzycy, insulinooporności, odżywiania , uzależnień, psychosomatyzacji, ogólnego złego samopoczucia. Nasi Pacjenci mogą otrzymać niezbędne skierowanie na badania, zwolnienie lekarskie, przeanalizować wyniki badań a również otrzymać diagnozę i leczenie farmakologiczne. Połączenie pracy lekarza diabetologa z pracą terapeuty uzależnień jest wskazane i bardzo skuteczne w procesie rehabilitacji i powrotu do zdrowia po trudnych sytuacjach, zatruciach czy organicznych skutkach ubocznych nadużywania alkoholu i różnych substancji psychoaktywnych. Analiza badań i dobranie odpowiedniego leczenia jest w procesie zdrowienia kluczowe.

Nasz lekarz we współpracy z psychologiem i dietetykiem analizuje wyniki badań Pacjenta i wspiera go odpowiednią farmakoterapią w procesie zmiany wagi. Program zmiany wagi “PSYCHOFIT” zawiera czynny udział w procesie odchudzania czy nabierania wagi przy udziale tego właśnie specjalisty. Choroby takie jak anoreksja, bulimia czy zaburzenia odżywiania wymagają w terapii ciągłego kontrolowania wyników badań i leczenia lekami. W naszej Klinice podeszliśmy do programu zmiany wagi w sposób bardzo szczególny. W programie bowiem lekarz specjalista odgrywa bardzo ważna rolę i prowadzi pacjenta równolegle z psychologiem i dietetykiem. Porozumienie tych trzech specjalistów zwiększa szanse na poprawę sytuacji psychicznej, zmianę wagi a równocześnie wszytko to dzieje się pod kontrola lekarza i przy doborze odpowiednich leków.

Cukrzyca to choroba autoimmunologiczna. Organizm niszczy komórki, które odpowiadają za produkcję insuliny. Do pierwszych objawów cukrzycy, które mogą nam wskazać, że powinniśmy zgłosić się do diabetologa, należą: wzmożone pragnienie, częste napady głodu, zmęczenie, senność, apatia, infekcje intymne czy też zmiany skórne.

W terapii uzależnień lekarz Internista/Diabetolog może sprawnie określić stan zdrowia osoby uzależnionej i dobrać odpowiednią decyzję o leczeniu farmakoterapeutycznych w celu usprawnienia pracy wątroby, jelit, trzustki itd.

Zatem podejście jakie proponujemy naszym Pacjentom jest przemyślane i nastawione na zdrowie całego organizmu przy udziale kilku specjalistów równolegle. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty i sprawdzonego programu wsparcia zmiany wagi na różnym etapie życia, w różnych momentach i w trakcie prowadzonych procesów terapeutycznych. Bo jak już zmieniać to dobrze, zdrowo i pod okiem specjalistów, wówczas jest większa skuteczność w postawionych celach, wsparcie i zdrowa kontrola. W tym wypadku słowo „kontrola” nabiera pozytywnego znaczenia – gdyż wspiera zmianę i doprowadza do oczekiwanych rezultatów, co niestety często jest trudne w samodzielnie podejmowanych działaniach.

pomoc-psychologiczna

Współpraca pomiędzy lekarzami specjalistami

joanna skrok_new_psycholog

Pacjenci prowadzeni w terapii uzależnień często korzystają ze współpracy kilku lekarzy. W naszej Klinice połączyliśmy wsparcie obu specjalistów co stanowi bezpieczne i komfortowe rozwiązanie dla Pacjentów i lepsze rezultaty w terapii oraz w procesie zdrowienia.

Serdecznie zapraszam i zachęcam do skorzystania ze wsparcia i wiedzy naszych specjalistów lekarzy, których rekomenduje i szanuję za ich skuteczność w pracy i indywidualne podejście do Pacjentów.

Joanna Skrok

Cennik :

Konsultacja wstępna u psychiatry – młodzież (80 minut) – 320 zł 

Kolejna wizyta u psychiatry – młodzież (50 min) – 300 zł

Konsultacja wstępna u psychiatry – osoba dorosła (50 min) – 300 zł 

Kolejna wizyta u psychiatry – osoba dorosła (30 min) – 250 zł

Lekarz Diabetolog / Internista:

każda sesja – 250 zł