Pomoc Psychologiczna

Drodzy Państwo, bazując na szerokiej wiedzy jaką posiadam oraz bogatym doświadczeniu, udzielam pomocy psychologicznej w wielu obszarach życia i działania moich klientów.

~ Joanna Skrok

Napisz do mnie

Podczas spotkań z Państwem zajmuję się:

  • Psychoedukacją – udzielam wsparcia i przekazuję wiedzę na temat konkretnej życiowej sytuacji czy też potrzeby. W zakresie psychologii rozwojowej problem może dotyczyć rozwoju człowieka od okresu prenatalnego po adolescencję. Na nasze życie składa się seria kryzysów, jednak te – bezpiecznie przeprowadzone sprawiają, że czujemy się szczęśliwi i gotowi do podjęcia różnych działań.

Psychoedukacja może również dotyczyć sytuacji sprawdzenia zachowania naszych dzieci bądź bliskich i określenia czy są one w normie; wskazuje także informacje czy prawidłowo rozumiemy ich działania.

To także wiedza o rozwoju swoich dzieci oraz narzędzie służące poznaniu tak zwanych kroków milowych w ich rozwoju. Posiadając tę wiedzę możemy bezpiecznie przeprowadzić dziecko przez wszystkie etapy jego rozwoju, a w konsekwencji sprawić, iż będzie ono szczęśliwym dorosłym. W internecie można znaleźć wiele porad, jednak każdy z nas jest inny i indywidualnie reaguje na różne bodźce. Dlatego warto spotkać się ze specjalistą, żeby móc prawidłowo określić działania w osobistym problemie.

Pamiętaj – w życiu ważne jest poczucie własnych wartości i świadomość siebie – wskażę Ci drogę do ich poznania.

  • Profilaktyką zdrowia psychicznego – czyli psychologią zdrowego człowieka. Służę pomocą w sytuacjach, gdy zastanawiają się Państwo czy podjęte działania są racjonalne, a zachowania w normie. Spotkania ze mną zwiększają samoświadomość i stanowią cenne źródło wiedzy o sobie.

Zapraszam na spotkanie – jako osoba bezstronna wytłumaczę szczegóły Twojej osobowości, temperamentu, a także przedstawię wszelkie zagrożenia zdrowotne  i ustalę zdrowy styl życia. Wspólnie wypracujemy bezpieczną strategię działania i pracy. Razem ze mną dokonasz ważnych, kluczowych dla Ciebie zmian; wskażę  nowe schematy działania oraz pomogę zmienić Twoje codzienne zachowania. Nasze gabinety mieszcza w Warszawie.

Prowadzę również:

  • Konsultacje wstępne – w sytuacji, gdy zdiagnozujesz już istniejący problem wiesz, że coś jest nie tak jak powinno – wówczas warto spotkać się z psychologiem, by przeprowadzić konsultację wstępną i poznać wiedzę na temat ryzyka i możliwych rozwiązań problemu. Konsultacja jest poradą specjalisty w zakresie konkretnego problemu, jest spotkaniem jednorazowym, które wspiera osobę w podjęciu przyszłych decyzji.

Pamiętaj, że im szybciej – po zdiagnozowaniu problemu – otrzymasz wsparcie specjalisty, tym szybciej znajdziesz jego rozwiązanie!

Wspólnie znajdziemy najlepszą drogę pozbycia się problemu, z którym się borykasz oraz najkorzystniejszą strategię działania. Dzięki mojemu doświadczeniu w tym zakresie, szybciej wdrożysz zmiany, plany i metody funkcjonowania.

Wierzę w to, iż rozmowa z osoba bezstronną, jaką jest psycholog – pomaga. Przekonaj się o tym sam!

  • Terapię krótkoterminową – w sytuacji, gdy wiadomo co robić w danej sprawie, praca z Klientem odbywa się na podstawie kontraktu psychologicznego. Jest on ustalany indywidualnie i najczęściej trwa 5-10 sesji (a każda z nich około jednej godziny). Spotkania odbywają się w cyklu tygodniowym bądź dwutygodniowym, Klient może liczyć na całkowitą poufność ze strony psychologa – tylko on będzie miał dostęp do przekazanych mu informacji.

Polecam przeprowadzenie terapii krótkoterminowej dla przepracowania oceny poznawczej, tj. myślenia, spostrzegania, oceny sytuacji, a w efekcie wypracowania zachowań danej osoby. Ten rodzaj spotkań z psychologiem zalecam osobom chcącym wprowadzić zmiany w swoim życiu – świadomym konieczności pracy nad sobą.

Cennik usług pomocy psychologicznej:

Profilaktyka zdrowia psychicznego:

200 zł za 1 godzinę,

Psychoedukacja:

300 zł za 2 godziny

Konsultacja wstępna:

200 zł za 1 godzinę