wpis 1

Jak odwrócić los?

image_pdfimage_print

Nie wolno nigdy zaklinać rzeczywistości … trzeba wyciągać wnioski i szukać rozwiązań tu i teraz do przodu …. cofanie się i natrętne myślenie nie przyniesie   „nic” oprócz frustracji.
Jak coś się zadziałało to nie koniec świata – to lekcja, wyciągnij wnioski i odpowiedzialnie idź dalej do przodu, budując rzeczywistość w realu.
Nieuchronnym jest fakt, że maski kłamstwa które tak ciążą latami, kiedyś spadną z twarzy i odsłoni się prawda, to może zaboleć nawet bardzo. Ale bez konfrontacji z trudnościami, nie będzie zmiany na lepsze. Wybaczenie, pojednanie, dogadanie się to oczyszczenie oraz jedyna szansa na lepsze. Nie ma innej drogi na skróty. Ale jest wybór.
Wówczas zastanów się co warto zmienić, a co nie, co jest ważne i wartościowe, a co tylko obłudą i zadymieniem dla dobrego wrażenia na innych.
Jak coś się zadzieje nieoczekiwanego, to zawsze jest to po coś … to sygnał … zastanów się… możesz coś jeszcze zrobić, po to żeby ta sytuacja nie była na marne?
Jak nic nie zmienisz to zmarnujesz tą sytuacje i szanse na zmianę … a może wszystko dzieje się po to żeby właśnie podjąć decyzje …. wszystko jest po coś, ale odpowiedzialność za nasze
działania bierzemy My. I My decydujemy co dalej.

Powodzenia w dokonywaniu trudnych decyzji … za prawdą zawsze idzie wybaczenie i zmiana losu. Jednak to często przewartościowanie priorytetów i celów w życiu więc i zmiana ludzi wokół.
Można żyć z pomocą pieniędzy i ustawić sobie tak świat aby to one były źródłem szczęścia. Jednak ten model zawsze zabiera miłość i często zdrowie. Bo brakuje już na to czasu i ludzi
wokół, którzy o to zadbają.
Jeżeli pomocni ludzie wokół ciebie czyli najbliższa rodzina i przyjaciele to osoby od biznesu to niestety małe są szanse na to żeby zadbali o Ciebie kiedy zabraknie Ci sił i zdrowia.
Dlatego zadbajmy dziś o prawdziwe relacje i ludzi, którzy mogą nam pomoc bezinteresownie w trudnych chwilach bo maja dobre serca a nie liczą tylko na Twoje pieniądze.
Pamiętajcie, ze wszystko zależy od Was i waszej decyzji – Smart Kroku…

Powodzenia
Joanna Skrok – psycholog